sample11
sample11
sample11
sample11
sample11

برای خلاص شدن از ترانه هایی که مغزتان را اشغال کرده، آدامس بجوید!
بعضی از ترانه ها و آوازها به قدری ماندگار می شوند که هیچگاه نمی توان فراموششان کرد. اما گاهی این ترانه ها مغزمان را چنان اشغال می کنند که گویی مرتبا در گوشمان زمزمه می شوند و این وضعیت حتی تا چندین ماه ادامه پیدا می کند و به شکلی آزار دهنده در می آید. بنابراین …
بیشتر در ادامه مطلب …

برای خلاص شدن از ترانه هایی که مغزتان را اشغال کرده، آدامس بجوید!بعضی از ترانه ها و آوازها به قدری ماندگار می شوند که هیچگاه نمی توان فراموششان کرد. اما گاهی این ترانه ها مغزمان را چنان اشغال می کنند که گویی مرتبا در گوشمان زمزمه می شوند و این وضعیت حتی تا چندین ماه ادامه پیدا می کند و به شکلی آزار دهنده در می آید.

با این همه این پدیده هم راهکاری دارد و از میان برداشتن چنین شرایطی یا می توانید آن آهنگ را انقدر پشت سر هم پخش کنید که از آن خسته شوید یا اینکه به ترانه دیگری گوش دهید تا آن را از ذهن خود خارج نمایید.

هر دوی این راهکارها می توانند تا حدودی موثر واقع شوند اما ظاهرا پژوهشگران دانشگاه ریدینگ به راه حل اثربخش تری برای حل این مساله دست یافته اند.

براساس جدیدترین یافته ها، بهترین و آسان ترین روش برای از میان بردن چنین شرایطی جویدن آدامس است.

این دانشمندان باور دارند که مسیرهای روحی (mental pathway) امتداد یافته به گوش ها هستند که ترانه های ماندگار را در خود نگه می دارند. زمانی که فرد شروع به جویدن آدامس می کند، حرکات فک او این مسیرها را از میان می برد و در نتیجه دیگر چنین آوازهایی را با خود زمزمه نخواهد کرد.

از طرفی گزارش های متعدد دیگر حکایت از مزایای بیشتر جویدن آدامس در یادگیری دارند که از آن جمله می توان به بهبود تمرکز و هشیاری اشاره نمود.

متاسفانه پژوهشگران نمی توانند با اطمینان از موثر بودن آدامس در از میان بردن این شرایط یا اثربخش بودن آن در بر هم زدن حواس و در نتیجه فراموش کردن یک ترانه سخن بگویند، اما در صورت تمایل می توانید هر زمان که دچار چنین حالتی شدید، یک عدد آدامس را در دهان خود بگذارید تا ببینید که با جویدن آن تغییری به وجود می آید یا خیر.

هاست سنتر

برای خلاص شدن از ترانه هایی که مغزتان را اشغال کرده، آدامس بجوید! با کیفیت 320 و 128کد پخش آنلاین این موزیک برای وبلاگ و سایت شما

ارسال نظر
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام :
ایمیل :
نظر:
:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
  [ بازگشت ]

ورود

نام کاربری

رمز عبور


login

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .

تبلیغات A4

 

ورود به سایت

نام کاربری

رمز عبور

کد امنیتی:
login

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .

تبلیغات A3

تبلیغات A5

 


برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: Tak3daFans@