شما اینجا هست:

وایمکس نسل 2 می‌آید ✔️ ❤️ (کیفیت اصلی)

1711 - وایمکس نسل 2 می‌آید ✔️
0
(0)

وایمکس نسل دوم باید مطابق برنامه تا سال 2011 وارد دنیای فناوری اطلاعات شود. وایمکس جدید یا WiMAX 2 Collaboration Initiative (WCI) استاندارد در حال توسعه IEEE 802.16m است که سرعتی  معادل 300 مگابیت در ثانیه را از طریق امواج بی سیم بین کاربران مختلف توزیع و منتقل می نماید. در حال حاضر سرعت نفل و انتقال دیتا از طریق سیستم وایمکس موجود تا 16 مگابیت در ثانیه است که حامیان اصلی این فناوری مانند موتورولا و اینتل و ZTE و سامسونگ و .. سعی در تقویت آن داشته و می خواهند تا 300 مگابیت در ثانیه سرعت آنرا بالا ببرند………….

همچنین این فناوری می تواند صدا روی آی پی (VOIP) و اینترنت تلفنی را با نحو مطلوبی تحت تاثیر قرار داده و توسعه دهد. مطابق برنامه ، استاندارد 802.16m که هنوز در سازمان استاندارد IEEE.ORG روی میز است در اواسط سال جاری میلادی به بهره بردارس رسیده و تا سال 2011 سرعت تا 120 مگابیت در ثانیه قطعا روی ابزارهای جدید خود را نشان خواهد داد و سپس در فاز بعدی تا 300 مگابیت در ثانیه خود را به روز رسانی خواهد کرد.

شرکت Clearwire که بزرگترین سرویس دهنده وایمکس در امریکاست ضمن استقبال از نسل جدید اعلام کرده تا سال 2012 نسل جدید را در امریکا راه اندازی خواهد کرد. در حال حاضر سیستم وایمکس امریکا با استاندارد 802.16e کار می کند. به گفته کارشناسان سرعت مصرف کننده باید به رقم بیش از 100 مگابیت در ثانیه برسد که اکنون به عنوان مثال کاربران Xohm متعلق به شرکت اسپرینت در امریکا سرعت 3 تا 5مگابیت را تجربه می کنند.

به گفته محمد شکوری پرزیدنت فوروم وایمکس آنتن ها در فناوری نسل جدید کوچکتر و هوشمند تر شده و رهیافت چند کاناله بودن سیستم ها خود را بیشتر نشان خواهد داد. به گفته وی تا سپتامبر استاندارد جدید رسمیت خواهد یافت و تجاری شدنش تا یک یال بعد از آن شروع خواهد شد.

سازمان WCI دارای ده عضو بوده که شامل شرکتهای Alvarion, Beceem, GCT Semiconductor, Intel, Motorola, Samsung, Sequans, XRONet, ZTE and ITRI. است.

اعضا قول داده اند تا ابزارهای مناسب با فناوری نسل دوم وایمکس را در اسرع وقت طراحی و راهی بازار نمایند. بدین ترتیب زمینه برای رفتن بسوی نسل چهارم موبایل یا 4G بر اساس برنامه های اتحادیه بین المللی مخابرات و ارتباطات مهیا خواهد شد.

به این آهنگ امتیاز بده!

امتیاز 0 / 5. رای کل : 0

اولین نفری باش که به این آهنگ امتیاز میده!

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : 0 در حال بررسی : ۰