شما اینجا هست:

سه زمین لرزه شدید در کرمان ✔️ ❤️ (کیفیت اصلی)

1713 - سه زمین لرزه شدید در کرمان ✔️
0
(0)

استان کرمان با دارا بودن 18 گسل فعال و وجود گسله های فراوان در مناطق مختلف از بالقوه ترین مناطق کشور در خصوص وقوع زمین لرزه محسوب می شود.

سه زمین لرزه شدید طی 24 ساعت گذشته مناطق مختلف کرمان را به لرزه در آورد و تعداد زمین لرزه های این هفته کرمان را به هشت زمین لرزه افزایش داد.

296487 - سه زمین لرزه شدید در کرمان ✔️
وقوع هشت زمین لرزه بالای سه ریشتر در مناطق مختلف استان کرمان طی هفته گذشته در استان کرمان نشان از افزایش فعالیتهای گسله ای استان کرمان طی روزهای اخیر دارد.

تنها در طول 24 ساعت گذشته دو زمین لرزه 3.2 ریشتری و 3 ریشتری به ترتیب ساعت 5 و 26 دقیقه و همچنین 6 و 47 دقیقه در عمق 4 کیلومتری زمین در شهرستان کوهبنان روی داد.

هر چند که این زمین لرزه ها خساراتی در پی نداشته است اما وقوع این زمین لرزه ها در مجاورت گسل مهم کوهبنان می تواند نشانه ای از فعالیت مجدد این گسل بزرگ قلمداد شود.

همچنین ساعت 21 و 42 دقیقه شامگاه چهارنشبه نیز بار دیگر زمین لرزه ای با شدت 3 ریشتر فاریاب در جنوب کرمان را لرزاند تا این بخش در شهرستان کهنوج طی هفته گذشته شاهد بروز چندمین لرزه متوالی خود باشد در ابتدای هفته جاری نیز زمین لرزه ای با شدت 3.8 ریشتر فاریاب را لرزاند.

فعالیت گسله های استان کرمان طی هفته جاری باید هشداری به مردم و مسئولان مناطق زلزله خیز استان کرمان و افزایش آمادگی برای مواجه با زمین لرزه در کرمان باشد.

استان کرمان با دارا بودن 18 گسل فعال و وجود گسله های فراوان در مناطق مختلف از بالقوه ترین مناطق کشور در خصوص وقوع زمین لرزه محسوب می شود.

به گفته کارشناسان اکثر مناطق استان کرمان به جزء قسمت کوچکی از شهرستان سیرجان روی گسل قرار گرفته اند و احتمال وقوع زمین لرزه در این مناطق وجود دارد.

از سویی بالا آمدن سطح آبهای زیر زمینی در شهر کرمان بخصوص در بافت قدیم شهر که از استحکام مناسبی نیز برخورددار نیست موجب نگرانی کارشناسان در خصوص وقوع زمین لرزه و تشدید آن به دلیل پدیده وارونگی زمین شده است.

به این آهنگ امتیاز بده!

امتیاز 0 / 5. رای کل : 0

اولین نفری باش که به این آهنگ امتیاز میده!

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : 0 در حال بررسی : ۰